Iveta Kopřivová

Odbornice na synergii barev

Baví mě učit ženy být přirozeně krásné.

Celý život hledám cestu, jak udělat ženy krásnější a šťastnější. Nevím, jestli jsem našla recept na krásu, ale vím že každá žena může se svými přednostmi moudře pracovat.

Roky praxe mi ukázaly, že i pár kil navíc dobře oblečených do harmonických barev a podtržených kvalitním líčením nadchne vaše okolí. Několik let jsem měla v hlavě projekt, který by ukázal, které barvy vás udělají hezčí, dokonalejší a přitažlivější. Po 5 letech bádání si myslím, že vám můžu představit můj projekt.

„Barvy, pro které jste se narodili“

a dokázat vám, že každé tělo může vypadat kouzelně.

Moje první výhra byla v roce 1992 na mistrovství republiky v líčení. Celá nadšená jsem se připravovala reprezentovat naši zemi na mezinárodní soutěži v líčení do Düsseldorfu. Sjela se komise z Unie kosmetiček a já musela před nimi ukázat práci, se kterou vyjedu za hranice naší země.

A tam jsem poprvé narazila. „Takhle se to nelíčí, k modrým a zeleným očním stínům se vždy dává růžová.” Bylo mi řečeno, že „teď už to není jenom tvoje věc, nejedeš za sebe, ale za celou naši zemi”. A tak jsem poslechla. Místo hnědo-oranžové rtěnky jsem dala tu „co se patří”.S touto prací jsem se dostala na čtvrté místo. První místa měla podobně barevně laděné líčení, jako jsem chtěla já. Přišla za mnou jedna členka komise a omluvila se mi, že jsem měla lepší oko. Bylo to mé první malé vítězství i když ne na stupních vítězů, ale v mé mysli. Neměla jsem to tenkrát nastudované, proč to tak je, ale zkrátka jsem to viděla jinak.

image

Školila jsem mistryně Evropy

Cítila jsem, že to, co vidím já, chci zdokonalit a naučit ostatní vizážistky, protože tenkrát jsme nic nevěděli. Tento obor teprve začínal a já dostala první velkou šanci od kosmetiky ARTDECO, být jejich vizážistkou. Byly první veletrhy, kde jsem líčila jedno ženu za druhou, byly to prezentace, kde jsem předváděla, jak všechny produkty zkombinovat, jak je použít a jak sladit všechny barvy. Byla to pro mě velice cenná zkušenost, protože jsem se dál vzdělávala od zkušených mistrů v oboru. Ukazovali mi jak míchat make-upy, pudry a jak vylepšit techniku líčení k dokonalosti. Tak jsem 6 let školila profesionálky, ukazovala a předávala všechny nasbírané zkušenosti dál. Vyškolila jsem mistry v oboru, které vyhrávaly jednu soutěž za druhou a také dosáhly nejvyšší mety, staly se mistry Evropy, např. Linda Wassermandlová, Marcela Zímová, Eva Vančurová.

Čím to je, že jí to nesluší?

Líčení byl můj život. I přesto, že jsem měla svůj kosmetický salon a své klientky, tak jsem si našla čas na práci profesionální vizážistky a líčila jsem modelky v ateliérech. Byla to ohromná zkušenost, která mi ukázala další rozměr, jak utvářet určité stylizace modelek.

Někdy v roztomilou hravou dívku, jindy v sexy tajemnou ženu nebo výkonnou sebevědomou dámu. Byla to práce s účesem, líčením i oblečením. Najednou jsem před očima viděla, jak v pár krocích můžeme změnit člověka. Byla to skvělá práce, která se někdy povedla neuvěřitelně, ale někdy fakt nevyšla. Při této práci jsem si poprvé začala všímat „Čím to je, že ji to nesluší, když té modelce před ní to tak slušelo?”

A co mi tato doba přinesla, že každý má své barevné vibrace, které mu sluší více.

image

Vizážistkou na Maledivách

Má největší mezinárodní zkušenost byla jak z pohádky. V roce 1998 jsem navštívila v Mnichově kurz „Svatební make-up” kde jsem se chtěla naučit další možnosti, jak profesionálně nalíčit nevěstu. Kolegyně vizážistka mi řekla, že jeden fotograf dělá konkurz na vizážistku pro speciální projekt.

Tak jsem tam jela s ní a konkurzu jsem se taky zúčastnila. Je pravdou, že mé jazykové znalosti angličtiny byly velice slabé, takže jsem mu moc nerozuměla. Nalíčila jsem modelku, jak jsem asi vytušila, že po mě chce. O nic mi moc nešlo, protože jsem věděla, že tohle je pro jiný profíky. Fotograf mi k výsledku práce vlastně ani nic neřekl a já se v klidu vrátila do České republiky. Za tři dny mi zvonil telefon „byla jste vybrána jako vizážistka na focení hotelových rezortů na Maledivách.”

Já jsem vůbec nevěděla, kde to místo vůbec je. Když jsem seděla v letadle s mezinárodním týmem, tak jsem jenom koulela očima, jestli jsem tu správně. Modelky z Ameriky a z Německa, modelové z Rakouska a Německa, asistent fotografa z Turecka a naštěstí můj „anděl” stylistka z Česka a její manžel fotograf. Pohádkové tři týdny na různých resortech na Maledivách. Každý den jsme dělali fotografie šťastných párů na pohádkové dovolené. Poprvé v životě jsem si užívala kreativitu, kterou do mě vložili. Mohla jsem líčit i vytvářet účesy jak jsem chtěla. 

Byly to tři týdny velkého focení, ale i odpočinku.

image

12 typů někdy nestačí

Můj největší životní krok byl v roce 1998, když jsem se rozhodla otevřít velký kosmetický salon v centru Pardubic. 200 m2 mi přišlo adekvátních k mému snu. Kosmetika, manikúra, pedikúra, kadeřnictví, prodej kosmetiky, parfémů i doplňků a hlavně poradenství vizážistky. Mým snem bylo, aby ženy měly možnost zažít celkovou proměnu na jednom místě. 

Získala jsem možnost spolupracovat s americkou značkou „Beauty for all seasons”, která mi v tu dobu splnila všechny představy o prvotřídní barevné typologii. Hledala jsem přesné kódy barvy vlasů, pleti a očí, faxovala je do Ameriky a za chvíli mi přišel výsledek, jak typ paní je. Měli jsme 12 typů. Přestala jsem být kreativní a začala poslouchat, jak to má být. Někdy to bylo skvělé, ale někdy jsem cítila, že to není úplně ono. Ale když Američané říkají že jo, tak jsem přikývla taky. Ukázalo mi to, že ani to není dokonalé. 

Velmi mě v životě ovlivnila Anna Nandrážiová a její kurzy o barvách, stylu a vůbec o ženách s Wenche Veiersted, specialistkou na barvy, styl a celkovou image. Poprvé jsem tam slyšela slovo „harmonie” a nahlédla pod pokličku autentického image. Školení byla vždy krásná a velmi inspirativní, ale já musela být nohami na zemi.

Návrat domů

12 zaměstnanců bylo pro moji kreativní duši velké sousto. Snažila jsem se, jak jsem v tu chvíli uměla. Přemýšlela jsem, jak hlavně udržet salon, zaměstnance a splatit velký úvěr, který jsem si na nový salon vzala. Barevná typologie mě moc bavila, kurzy pro profesionály taky, ale více energie jsem musela dávat do chodu salonu, abychom vše zaplatili. 

Říká se „nic se neděje náhodou”. Jeden obyčejný den po 6 letech provozu salonu jsem dostala od 6 děvčat (kosmetičky, manikérka, kadeřnice) výpověď. Dostaly lepší nabídku do nového salonu. Zhroutil se mi celý svět. PROČ? Kde jsem udělala chybu? Můj manžel mi říkal, asi to tak má být a že se mám vrátit do malého salonku do podkroví ve vlastním rodinném domku.

Sen o velkém salonu s komplexními službami se rozplynul. Všem jsem podepsala výpověď a s prohrou v duši a pokorou jsem se vrátila domů.

Zkoumám francouzský šarm díky Sothys

V roce 2005 mi přišla skvělá nabídka, spolupracovat jako školitelka s francouzskou firmou SOTHYS. Nejdřív jako vizážistka pro uvedení nové dekorativní kosmetiky na český trh a za půl roku jsem dostala celý sortiment. Nová výzva, nové služební cesty do Francie, nové vzdělávání, nádhera. Znovu se mi vrátilo nadšení a radost v oboru. 10 let jsem byla jako hlavní školitelka pro značku SOTHYS, byla jsem ve školícím centru v Praze na Smíchově.

Jeden týden jsem pracovala ve svém salonku s 2 kosmetičkami a druhý týden v Praze ve školicím centru, kde jsem učila, jak správně pracovat v salonu s touto kosmetikou. Učila jsem masáže obličeje, obličejové kúry i tělové kúry.

Začala jsem jezdit do hotelů, kde se otvírala nová wellness centra a já školila nové kosmetičky, maséry na naše procedury. Nejvíc ze všeho mě bavilo školit líčení podle francouzského vzoru. 

Byla to pro mě velmi cenná zkušenost, protože čas strávený v Paříži mi dal nový směr, jak se dívat na ženy. Proč vypadají tak dobře. V čem to je? Vždyť se líčí méně? Nebarví si tolik vlasy. I přesto mají něco v sobě. Něco je jinak. A tak jsem si řekla, že tomu přijdu na kloub. 

image

Zrození Barev, pro které jste se narodili

Po 10 letech jsem se vrátila na 100 % do svého malého salonku v Nemošicích. S manželem Petrem jsme salon zvětšili a rozšířili služby. Pracovala jsem každý den za lehátkem a dělala kosmetické procedury všem ženám, které chtěly mít krásnou zdravou pleť. Velkým vzorem pro mě byl salon v Paříži. Řekla jsem si „to co mají v Paříži budu mít i v Nemošicích”. A myslím, že se mi to podařilo.

Máme veškerou nabídku všech služeb, kosmetičky perfektně proškolené, aby dělaly tu stejnou službu v prvotřídní kvalitě.Po 5 letech práce za lehátkem jsem se rozhodla pro další velký krok v mém životě. Přestala jsem dělat kosmetiku a v plném nasazení jsem se vrhla na můj nový projekt „Barvy pro které jste se narodili”.

image

Osobních 16 barev a manuál na míru pro každou ženu

Nedělám barevnou typologii, nezařazuji nikoho do typů. Ukazuji ženám, které barvy se k nim nejvíce hodí a proč. Už mi nestačilo dělat harmonii jenom v líčení. Protože jsem několikrát zažila ženu se špatnou barvou vlasů nebo nelichotivou barevnou kombinací v oblečení.

Přála bych si, aby každá žena znala své barvy a chytře je uměla kombinovat. Barva očí, barva vlasů, barva pleti a rtů je vodítko k harmonickému vzhledu. Dlouho jsem nemohla přijít na to, jak tuto škálu barev ženám předat. Nechtěla jsem žádné kartičky ani složky. Jeden den jsem dostala skvělý nápad, vymyslela jsem náramek s 16ti dřevěnými kuličkami. Každý korálek bude v barvě, která by měla být v šatníku i v líčení. S náramkem může žena chodit na nákupy a jednoduše vybírat kousky, které se k ní hodí. Mám celkem 126 odstínů barev, které vyberu ke každé ženě s největší přesností. Ale i to mi bylo málo, tak jsem vymyslela osobní manuál barev, kdy každá žena dostane návod, na co nejlépe jednotlivou barvu použít a jak barvy kombinovat.

O víkendech pořádám kurzy líčení, ale už ne pro profesionálky, ale pro obyčejné ženy. Přeji si, aby každá žena, která chce o sebe pečovat věděla, jak jednoduše a rychle může mít pleť ve skvělé kondici s jednoduchým líčením. V jednom kurzu se naučí 3 styly líčení – rychlé líčení, osvěžující líčení i líčení pro speciální příležitost. Jsou to skvělé 4 hodiny zaměřené na krásu. V každém kurzu můžu mít jenom 4 ženy, abych se mohla každé věnovat.

Přirozená krása mě fascinuje a čím dál víc přitahuje. A toto nadšení chci vykřičet do světa.

Máte dotaz? Napište nám...

Barvy, pro které jste se narodili

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: